Mexiko zlyhalo na Copa América a skončilo predčasne.

Mexická loď sa potopila. Navigujúc sa šumivými vodami Copa América, El Tri a manažér Jaime „Jimmy“ Lozano sa nedostali do bezpečia štvrťfinále turnaja po žalostnom vypadnutí zo skupinovej fázy. Mexiko skončilo na tretej pozícii v skupine B so štyrmi bodmi po nedeličnom remíze 0:0 s Ekvádorom.

Lozano by mal byť kritizovaný za nedostatok vedenia tímu k víťazstvu a za to, že bol schopný v tejto predchádzajúcej štvrtine Copa iba zabezpečiť jeden gól počas 270-plus minút hry.

V projekte, ktorý mal smerovať k majstrovstvám sveta 2026 bez skúsených veteránov ako Guillermo Ochoa, Hirving „Chucky“ Lozano a Raúl Jiménez, hráči nepreukázali dostatok kvality na to, aby progresovali.

Mexickí fanúšikovia skazili zápas návratom homofóbneho pokrikovania, ktoré sa často objavuje po nepriaznivých výsledkoch.

Lozano neotriasol so zostavou, ako skôr vynechal niektorých superstár prečo prešli vrcholom, a so zostavou neriskoval.

Neúspech Mexika na Copa América tohto roka nie je prekvapujúci; je to časť širšieho a trvajúceho vzoru regresie, ktorý sa deje už niekoľko rokov.

Mexiko sa nemôže dlho uspokojiť s takými neúspechmi, ak sa chce hodiť medzi elitu vo svetovom meradle.