Christian Pulisic expresses frustration after the draw against New Zealand

Kresťan Pulisic sa po záverečnom hvizde pozerá so frustráciou a jasne naznačuje, že pred Mauriciom Pochettinom je ešte veľa práce, ale dodáva, že si myslí, že pred nimi sú lepšie dni. 89. minútová obranná zmatená situácia znamenala pre Spojené štáty remízu 1:1 s Novým Zélandom v prípravnom zápase vo utorajšiu noc, zápas odštartoval 30 minút po tom, čo Americká futbalová federácia oznámila, že Pochettino bol najatý ako tréner Američanov na roky 2026. „Je na čase otvoriť novú kapitolu a naozaj musíme zdvihnúť úroveň,“ povedal Pulisic. „Všetci sme súčasťou tohto tí mu a momentálne je tu dosť dusno, ale viem, že pred nami sú lepšie časy.“

Mikey Varas trénoval tím po druhý raz ako dočasný tréner po vyhadzovaní Gregga Berhaltera, ktory bol prepustený po vyrazení Američanov v prvej kolo Copa Américy. USA prišli po sobotňajšej prehre 2:1 s Kanadou, Američania prehrali prvýkrát na domácom štadióne proti Kanade od roku 1957. Pulisic posunul USA do vedenia v 69. minúte, 12 minút po vstupe na ihrisko, a so 31 medzinárodnými gólmi predbehol Briana McBridea na piatom mieste v rebríčku kariérnych gólov USA. Ale nepresnosti Caleba Wileya a Marka McKenzieho viedli k 89. minútovému gólu Bena Wainea. USA je bez víťazstva už vo štyroch zápasoch v celkovej bilancii a vo štyroch po sebe nasledujúcich domácich zápasoch po prvý raz od série siedmich zápasov v rokoch 2010-11. Pochettino prichádza do USA vo štvrtok a prevzne vládu pred exhibíciami 12. októbra proti Panamá v Austine, Texas a tri dni neskôr v Mexiku. „Všetci sú nadšení z tejto novej kapitoly. Prináša obrovskú kvalitu,“ povedal Varas. „Som hrdý, že sme program posunuli o kúsok vpred. A Mauriciy prišiel, takže to bude ešte rýchlejšie a myslím, že pred nami sú naozaj dobré veci.“

Pulisic skóroval po 11-priehre, v ktorej boli zahrnutí Chris Richards, McKenzie, Aidan Morris, Marlon Fossey, Luca de la Torre, Ricardo Pepi a Folaran Balogun. Po tom, ako mu Pepi prihraval, Pulisic si spomalil s loptou na ľavú nohu a na pravú, potom poslal sklonenú strelu ľavou nohou pod obrancu Billa Tuilomu a pred brankára Maxa Crocombea. Gól Nového Zélandu nasledoval po tom, ako Nando Pijnaker poslal dlhú prihrávku na viac než polovičku dĺžky poľa. Lopta sa odrazila od nohy Logana Rogersona a Wiley sa pokúsil o vykopnutie, ale namiesto toho loptu poslalPred Marka McKenzieho. McKenzie sa pokúsil ešte raz odstrániť loptu ľavou nohou ale ta sa od Wainea odrazila a prešla nad brankára Matta Turnera, ktorý bol asi 8 yardov od jeho čiary. Turner, ktorý hral svoj prvý zápas po 10 týždňoch, si dal ruky na bedrá a úderom zatriasol svojím telom. Pulisic zazrel po záverečnom hvizde po takmer 10 minútach nadstaveného času. Pepi, medzi šiestimi zmenami v zostave U.S., sa zdal, že Američanov privádza do vedenia v 19. minúte po prihravaní od Fossey, pravého obrancu, ktorý voľám jeho jeden deň starého 26. narodenín zaznamenal svoj debut v národnom tíme. Ale Pepi odstrčil obrancu Liberata Cacacea práve predtým, než prestrelil a hondoruský rozhodca Selvin Brown zrušil gól po konzultácii s asistentom. V siedmykrát zo ôsmich zápasov neštartovali hráči MLS. Iba osem z 209 štartovacích pozícii bolo obsadených hráčmi MLS v 19 zápasoch, kde bol k dispozícii plný tím po roku 2022. Pulisic očakáva, že Pochettino urobi zmeny. „Dúfajme že kultúru, ktorá je ochotná bojovať, jej ochotná na riziko,“ povedal krídelník AC Milán. „Je to veľa vecí, ktoré sa musia zmeniť, iba myseľ a kultúra skupiny.“