Argentina porazila Chile 1-0 a postupuje do štvrťfinále Copa Américy

Argentina porazila Chile 1-0 v zápase skupiny A Copa Américy v utorok večer na štadióne MetLife Stadium v New Jersey. Náhradný hráč Lautaro Martínez strelil gól v závere stretnutia a tak jednoducho zabezpečil obhajcom titulu postup do štvrťfinále.

Argentina dominovanu väčšinu duelu, ale nedokázala túto prevahu premeniť na góly. Lionel Messi prežil čiastkové zranenie a dvakrát sa priblížil k gólu, vrátane strelenia na žrď. Na druhej strane brankára Ángel Di María sa ocitol veľmi zriedkavý, keď si nezabránil dvom strelám zahrávača Rodrigo Echeverria.

Argentina mala viac príležitostí po prestávke, no brankárovi Chile Claudio Bravo bol neprekonateľný. Nakoniec však Lautaro Martínez v 88. minúte prelomil gólovú smolu a rozhodol o výhre Argentíny.

– Lionel Messi bol najvýraznejším hráčom na ihrisku, aj keď nezaznamenal gól.
– Emiliano Martínez držal argentínsku bránu.
– Enzo Fernández bol prvým striedajúcim hráčom, keď Argentína hľadala gól.
– Nicolas Tagliafico sa ukázal v útoku, ale v obrane nemal veľkú prácu.
– Lautaro Martínez sa stal hrdinom zápasu, keď strelil jediný gól.

Futbal

Articles You May Like

Obrátenie osudu Chicago White Sox: Po dlhom období súžení sa nadchádzajú nové víťazstvá
Jordan Love sa vracia: Aké výzvy čakajú Green Bay Packers?
Tragická strata bratov Gaudreau: Spojenie smútenia a komunity
T.J. Oshie a jeho dlhodobé zranenie: Konečné rozuzlenie kariéry v NHL?