Epický súboj na Cincinnati Open: Sinner zdolal Zvereva v dramatickom závere

V epickom súboji na Cincinnati Open vedúci hráč Jannik Sinner zdolal Alexandra Zvereva v rozhodujúcom tajbrejku tretieho setu, čím si zabezpečil miesto vo finále. Zápas trval náročné 3 hodiny a 7 minút, pričom Sinner zvíťazil 7-6 (9), 5-7, 7-6 (4). Táto výhra označila Sinnerov piaty finálový výstup v sezóne, čím sa dostal na čelo rebríčka ATP Tour. Napriek tvrdému súperovi Zverevovi, Sinner dokázal udržať chladnú hlavu a vyjsť víťazne z konfrontácie. Už prvý set trval viac ako hodinu a ukázal úroveň intenzity a konkurencieschopnosti medzi dvoma hráčmi.

Sabalenka zdolala Swiatek a postúpila do finále

V ženskom semifinále č. 1 Iga Swiatek čelila č. 3 Aryna Sabalenkovej, pričom Sabalenka vyšla víťazne bez straty setu so skóre 6-3, 6-3. Táto výhra nielen ukončila impozantnú 15-zápasovú víťaznú sériu Swiatekovej, ale označila aj prvý výstup Sabalenkovej do finále v Cincinnatti. Sabalenka prejavila spokojnosť s výhrou a zdôraznila ťažký súboj, ktorému čelila proti Swiatekovej. Napriek prehre Swiatek zostala pozitívna, uznávajúc, že prekonala svoje očakávania z turnaja a už sa pozerala dopredu na US Open.

Finále v pondelok

V pondelok sa Sinner stretne s Američanom Francesom Tiafoeom a Sabalenka bude čeliť Američanke Jessice Pegule. Tiafoe si zabezpečil miesto vo finále, keď zdolal 15. nasadeného Holgera Runeho, preukazujúc tak svoju odhodlanosť a odolnosť na kurtu. Pegula, nasadená ako č. 6, porazila Paulu Badosu v tvrdom súboji prerušenom dažďom. Pegulina impozantný výkon v Cincinnatti a Kanade, kde úspešne obhájila titul, ju upevnila ako rešpektovanú súperku v tenisovom svete.

S nadchádzajúcim US Open, ktoré sa začne 26. augusta, budú oči všetkých upriamené na hráčov, ktorí excelovali v predchádzajúcich turnajoch. Swiatek, obhajujúca šampiónka, bude usilovať o obhajobu titulu a pokračovanie vo svojom úspechu na kurtu. Medzitým Sinner, Sabalenka, Tiafoe a Pegula budú smerovať k tomu, aby priniesli svoju momentálnu formu do finálneho Grand Slam turnaja roka. Pódium je nastavené pre vzrušujúce stretnutie v New Yorku, kde najlepší hráči na svete budú súťažiť o tenisovú špičku.