Kanada sa kvalifikovala do semifinále Copa América po víťazstve nad Venezuehou

Kanada získala v piatok výhru 4:3 po penaltovom rozstrele nad Venezueou a postúpila do semifinále Copa América v ich debutovom vystúpení. Po dramatickom zápase, ktorý skončil 1:1, Kanada získala víťazstvo po penaltovom rozstrele.

Po piatich pokusoch na oboch stranách, Wilker Ángel mal svoj pokus zneškodnený Maxime Crepeauom v penaltovom rozstrele a Ismael Kone premenil víťaznú penaltu, čím poslal Kanadu ďalej. Kanada sa postaví Argentina v utorok v New Jersey so šancami postúpiť do finále 14. júla. Tento postup do semifinále je pre Kanadu historický.

Kanada začala zápas s nezvyčajnou urgentnosťou a ich tlak sa vyplatil v 13. minúte, keď Jacob Shaffelburg skóroval po prihrávke od Jonathana Davida. Kanada sa tak postavila do vedenia. Po vyrovnávajúcom góle Venezuely v 64. minúte od Rondona, reagovala Kanada dobre a vytvorila si šance na víťazstvo, ale gól sa už v základnej hracej dobe nepodarilo streliť na žiadnej strane.

Brankár Crepeau, ktorý zachytil dve penalta, zdôraznil, že práca tímu priniesla ovocie a že Kanada si zaslúži rešpekt vo svete futbalu. Tento postup do semifinále Copa América je pre krajiny Severnej Ameriky historický a ukazuje rastúcu úroveň futbalu v tejto oblasti.