Manchester United čelil nástrahám počas prípravného zápasu proti Real Betis

Počas prípravného zápasu proti Real Betis čelili hráči Manchester United nečakaným problémom. Marcus Rashford musel opustiť ihrisko po ťažkom zrazení na svojom pravom členku. Aj napriek skórovaniu penaltového gólu v prvom polčase, bol Rashford nútený odísť v druhom polčase, čím pridal k zraneniam, o ktoré sa musí obávať manažér Erik ten Hag. Okrem Rashforda musel byť aj Antony stiahnutý z ihriska po iba 23 minútach, čo ďalej zložilo situáciu so zraneniami v tíme.

Oznam č. 2: Ďalšie zápasy

Tieto zranenia sa odohrali na pozadí nedávnych nepriaznivých udalostí v tíme. Leny Yoro a Rasmus Hojlund sú na marodke kvôli rôznym zraneniam. Yoro bude mimo hry tri mesiace kvôli zraneniu nohy, zatiaľ čo Hojlund čelí šiestotýždňovej prestávke kvôli problémom s hamstringom. Tieto absencie by mohli zanechať Ten Haga s obmedzenými možnosťami, najmä v útočnej časti, keďže Joshua Zirkzee je momentálne jediným uznaným centrálne forvardom, ktorý je k dispozícii na výber.

Napriek zraneniam sa Manchester United dokázal dokráčať k výhre 3:2 nad Real Betis. Boli tu pôsobivé výkony hráčov ako Rashford, Amad a sedemnásťročný ľavý obranca Harry Amass. Tím musel dokázať obrátiť zápas, keď inkasoval skorý gól od Betis, no preukázal odolnosť a zabezpečil si výhru. Jadon Sancho mal skorý gól zrušený pre ofsajd, ale United dokázal otočiť zápas gólmi od Rashforda, Amada a Casemira.

Obavy o zranenia pred začiatkom sezóny Premier League budú veľkou starosťou pre manažéra Erika ten Haga. S hlavnými hráčmi ako Rashford a Antony čelí problémom so fyzickou kondíciou, prípravy tímu by mohli byť narušené. Nedostatok hráčov v niektorých pozíciách, najmä v útoku, môže predstavovať výzvu pre United, keď sa pripravujú na zápas proti Fulhamu v úvodnom dueli na Old Trafford 16. augusta. Zranenia sú nepríjemnou realitou vo svete profesionálneho futbalu a nedávne problémy Manchester United slúžia ako pripomenutie nepredvídateľnej povahy tohto športu. Ako tím prechádza zložitým obdobím predsezónnej prípravy, dôležitosť bude na riadení fyzickej kondície kľúčových hráčov a hľadaní životaschopných riešení na to, ako zvládať absenciu kľúčového personálu. Napriek týmto prekážkam si United bude snažiť odskočiť silnejšie a prekonať prekážky, keď sa pripravujú na nadchádzajúcu kampaň Premier League.

Futbal

Articles You May Like

Budúcnosť Seana O’Malleyho po strate a rehabilitácii
Jannik Sinner: Nová etapa po dopingovom škandále
Florida Panthers posilňujú svoj základ v Broward County
Aljamain Sterling a jeho nečakané stiahnutie z UFC 307: Čo to znamená pre budúcnosť váhovej kategórie