Messi a manažér Scaloni chýbajú v záverečnom zápase skupinovej fázy 2024 Copa Amériky

Lionel Messi a Manažér Lionel Scaloni Vylúčení zo Záverečného Zápasu Argentíny v Copa América 2024

Lionel Messi a manažér Lionel Scaloni sú oficiálne vylúčení zo záverečného zápasu Argentíny v skupinovej fáze 2024 Copa América proti Peru v sobotu večer na štadióne Hard Rock v Miami, Florida. Tento vývoj prichádza po oznámení Messiho zranenia a disciplinárnom treste pre Scaloninho.

Messiho Zranenie

Lionel Messi oznámil svoje zranenie po výhre nad Čile v utorok. Napriek tomu, že nie je „na 100%“, hral plných 90 minút. Jeho rozhodnutie hrať napriek bolesti ukazuje jeho odhodlanie, no zranenie ho teraz núti vynechať záverečný zápas skupinovej fázy.

Absencia Scaloniho

Manažér Lionel Scaloni tiež nebude prítomný v zápase proti Peru, keďže bol potrestaný CONMEBOL za oneskorený návrat na ihrisko po prestávke. Juhoamerický futbalový orgán zistil, že Argentina porušila články 104 a 145 pravidiel Copa América, ktoré stanovujú, že tímy musia byť prítomné na ihrisku včas po polčase. Tento trest zanechá tím bez ich hlavného stratéga v dôležitom zápase.

Reakcia Argentíny

Napriek absenciám Messiho a Scaloninho, Argentína sľubuje prístup k tomuto zápasu s rovnakým dôrazom a odhodlaním. Tím plánuje rotovať hráčmi, aby dali šancu tým, ktorí doteraz neodohrali veľa minút. Táto stratégia môže poskytnúť čerstvé sily a nové taktiky, ktoré by mohli byť kľúčové pre úspech v zápase proti Peru.

Záver

Neprítomnosť dvoch kľúčových postáv, ako sú Messi a Scaloni, je pre Argentínu veľkou výzvou. Avšak, tím je odhodlaný pokračovať s rovnakým nasadením a zabezpečiť si dobrý výsledok v zápase proti Peru. Fanúšikovia budú s napätím sledovať, ako sa tím vyrovná s týmito absenciami a aký výkon predvedie na štadióne Hard Rock v Miami.