Neočakávané výsledky a prekvapenia na Cincinnatskom otvorení

Obhajkyňa titulu Coco Gauff utrpela prekvapivú prehru v jej úvodnom zápase na Cincinnatskom otvorení, keď prehrala s Kazachstanom Juliu Putintsevovou v troch setoch. Táto prehra je pre mnohých šokujúca, najmä zreteľom na úspech, ktorý Gauff mala na tomto turnaji. Minulý rok, vo veku len 19 rokov, sa stala najmladšou šampiónkou v Cincinnati a krátko nato vyhrala aj US Open. Avšak tento rok nedokázala udržať svoj moment a v treťom sete prepla 4-2 vedenie Putintsevovej, ktorá ju porazila prvýkrát zo štyroch vzájomných stretnutí. Gauff nebola jediným nasadeným hráčom, ktorý skoršie vypadol z turnaja. Ženská nasadená štvorka, Elena Rybakina, bola takisto vyrazená Leylah Fernandez v tesne rozohratej hre. Na mužskej strane sa z turnaja prekvapivo odlepili aj nasadení číslo 8 Grigor Dimitrov a číslo 9 Stefanos Tsitsipas. Dimitrov podľahol Maďarovi Fabianovi Marozsanovi, zatiaľ čo Tsitsipas bol porazený Britom Jackom Draperom.

Napriek prekvapeniam sa v úvodných kolách turnaja našli aj niekoľko výnimočné výkony. Na ženskej strane číslo 3 Aryna Sabalenka vyhrala svoj otvárací zápas v rovných setoch, rovnako ako aj Taylor Townsend, ktorá pokračovala vo svojom silnom lete a porazila nasadenú číslo 9 Dariu Kasatkinu. Na strane mužov sa nasadené číslo 12 Ben Shelton vyvrátil Tomasa Martina Etcheverry v náročnom trojsetovom zápase, zatiaľ čo Brandon Nakashima si zabezpečil víťazstvo nad Arthur Filsom na stretnutie s nasadeným číslom 6 Andrejom Rublevom.

Nepredvídateľné počasie v Cincinnati zohralo svoju úlohu v narušovaní niektorých zápasov, vrátane veľmi očakávaného súboja medzi nasadeným číslom 2 Carlosom Alcarazom a Gaelom Monfilom. Po vyhraní prvého setu sa hra prerušila kvôli dažďu s hráčmi v rozhodujúcom tajbrejku druhého setu. Napriek prerušeniam sa však piaty nasadený Hubert Hurkacz podarilo postúpiť do šestnásťfinále.

Počiatočné kolá Cincinnati Open priniesli fanúšikom veľa prekvapení a výnimočných výkonov. S najlepšími nasadenými hráčmi klesajúcimi a neočakávanými prehrami sa turnaj začína vyvíjať do vzrušujúceho a nepredvídateľného podujatia. Ako sa súťaž bude vyvíjať, bude zaujímavé sledovať, ktorí hráči vystúpia na scénu a pôjdu za titulom.