Tréner Barcelony, Hansi Flick, hovorí o Ilkayovi Gündoganovi

Tréner Barcelony, Hansi Flick, uviedol, že hovoril s Ilkayom Gündoganom a myslí si, že zostane v klube, aj keď nehrál v sobotňajšom úvodnom zápase LaLigy proti Valencii. Barça uviedla, že Gündogan necestoval s tímom ako „preventívna opatrenie“ po tom, čo dostal zranenie do hlavy po zápase proti Monaku. Avšak, miestne médiá tvrdia, že Gündogan, ktorý prišiel len minulé leto z Manchester City, požiadal o odchod pred uzavretím prestupového okna v tomto mesiaci. „V pondelok mal rana [na hlave] a mal s tým niekoľko problémov, tak sme sa rozhodli ho nechať doma,“ povedal Flick na tlačovej konferencii po tom, ako jeho tím začal sezónu výhrou 2-1 na Mestalle. „Tento týždeň som s ním hovoril, je to pravda, áno. Hovoril som s ním len preto, aby som vedel ako sa cíti. Poznám ho veľmi dobre. Oceňujem, akým hráčom je, aj ako osobnosť. „Rozprávali sme sa o všetkom. Nie je to pre vás [aby ste vedeli], len pre nás. Mám pocit, že ostane.“Zdroje blízke Gündoganovi opakovali túto stanovisku pre ESPN, pričom tvrdia, že nemecký reprezentant má v úmysle zostať v Barcelone a v zápase proti Valencii chýbal kvôli bolestiam hlavy a závrate počas tréningu.

Víťazstvo mladého tímu

Bez Gündogana, mladý tím Barcelony začal novú kampaň víťazstvom, pričom Robert Lewandowski skóroval dvakrát, keď sa vrátili zo strateného zápasu po tom, čo Valencia viedla Hugo Duro. S Gavim a Frenkijem de Jongom zranenými a Pedrim len schopným sedieť na lavičke, Flick postavil stredovú dvojicou Marc Bernal, 17, a Marc Casado, 20. Obranca Pau Cubarsi a krídelník Lamine Yamal doplnili trio 17-ročných v začiatočnej zostave. „Nie je to test, bol to pre nás veľmi dôležitý zápas,“ dodal Flick, keď sa ho pýtali na použitie toľkých mladých hráčov. „Príprava nebola taká jednoduchá, hráči sa vrátili z majstrovstiev Európy a olympijských hier, musím povedať, že mladí hráči z La Masie sa darilo počas prípravy a dnes. Šesť týždňov sme s nimi trénovali a veľmi sa zlepšili a zaslúžili si dnes hrať. „Je skvelé mať tu týchto hráčov s touto kvalitou. Dnes môžeme vidieť, čo títo hráči robia. Je to fantastické. Veľmi nám to pomáha.“

Výkon tímu v zápase

Barça začala pomaly vo Flickovom prvom zápase na lavičke a prehrávala po hlavičke Dura tesne pred prestávkou, ale zápas sa zmenil v minútach, ktoré nasledovali pred koncom času. Najskôr Cubarsi odkopol ďalší Durov pokus zo šestky, pričom Lewandowski potom skóroval z prihrávky Yamala v šiestej minúte nastaveného času na druhej strane. Lewandowskiho druhý gól prišiel z pokutového kopu, potom čo bol Raphinha faulovaný, a pečatil tak tri body v 49. minúte.

„O druhom polčase sa dá povedať, že bol oveľa lepší ako prvý,“ povedal Flick. „V prvom polčase sme robili veľa chýb a Valencia využívala loptu veľmi dobre. Vo druhom sme to urobili oveľa lepšie. „Dnes bolo veľa vecí, ktoré sme mohli urobiť lepšie, ale je to začiatok sezóny.